X

Ediciones anteriores

12 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR:

  • PLATAFORMA CIUTADANA EN SUPORT DE RTV MALLORCA
  • ROSA BADIA
  • ALBERT MALLA
  • ALFONS ARÚS

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO:

Vint-i-cinc anys de Catalunya Música, de Catalunya Ràdio

Menciones de Calidad:

  • Solidaris, de Catalunya Ràdio
  • Gabinet de crisi, de IB3 Ràdio, Palma

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL:

Pa ciència la nostra, de Sants3 Ràdio, de Barcelona

Menciones de Calidad:

  • Els quatre Cantons, de Ràdio Banyoles-emissora municipal, de Banyoles
  • Recerques, de Ràdio Sant Vicenç dels Horts, de Sant Vicenç dels Horts

 

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN:

Punt Org, de Ràdio Estel.

Menciones de Calidad:

  • La plaça dels gegants, de Ràdio Sant Joan107FM, de Sant Joan Les Fonts
  • Bolsa de trabajo, de El món a Rac1 de RAC1

MEJOR PROFESIONAL:

VADOR LLADÓ

GUARDÓ “1924”:

No me les puc treure del cap, de Televisió de Catalunya- TV3

11 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR:

  • JOAN ARMENGOL COSTA
  • ADELINA CASTILLEJO GARNÉS
  • JOAN ANTON RAMONEDA FONOLL
  • MARI PAU HUGUET SUBIAS

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO:

La competència, de RAC1

Menciones de Calidad:

  • D’avui no passa, de Ràdio 4
  • El crepuscle encén estels, de IB3 Ràdio, de Palma
  • Tot gira, de Catalunya Ràdio

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL:

Solituds, de Ràdio Sant Joan Les Fonts

Menciones de Calidad:

  • Ningú no és perfecte, de Ràdio Salt
  • La penya del morro de Ràdio Desvern, de Sant Just Desvern

 

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN:
PROJECTE IMTV – UN CANAL DE PODCASTING, de la INSTITUCIÓ MONTSERRAT, Societat Cooperativa

Mención de Calidad:

  • Programación de apoyo de la Federació de Ràdios Locals.

MEJOR PROFESIONAL:

MARTA ROMAGOSA I LÓPEZ,

GUARDÓ “1924”:

CANAL SUPER 3 de Televisió de Catalunya-TV3

10 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR

  • Iniciativa legislativa popular “Televisió Sense Fronteres”
  • 10 años de la Xarxa de Televisions Locals
  • Jordi Estadella
  • Pepa Palau

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO

Eduqueu les criatures, de Catalunya Ràdio

Menciones de Calidad:

  • La Volta al dia en 80 noms, de Ona Mallorca
  • La graderia de Ona FM

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL

El Club de les oportunitats, de Ràdio Bon Matí

Menciones de Calidad:

  • Del no passaran al cara al sol, de Ràdio Barberà
  • L’edat del pavo, de Ràdio Mollet

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN:

10 anys de RAC1

Mención de Calidad:

  • Programación sindicada de Com Ràdio

MEJOR PROFESIONAL:

Joan M. Pou

GUARDÓ “1924”
Afers Exteriors, de Televisió de Catalunya, TV3

9 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR:

  • FEDERACIÓ DE RÀDIOS LOCALS DE CATALUNYA
  • ACN
  • LINK COMUNICACIONS, S. A.
  • JOSEP MARIA FRANCINO I ARENILLAS

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO:

L’ORACLE, presentat per Catalunya Ràdio.

Menciones de Calidad:

  • CEL OBERT, de Ràdio 4
  • LATITUD 39, de IB3 Ràdio.

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL:

HORES EXTRES, DE RÀDIO PREMIÀ DE MAR

Menciones de Calidad:

  • RUBÍ OR NOT RUBÍ, de RÀDIO RUBÍ
  • DOS I DOS SÓN 22, de ONA MALLORCA, DE PALMA

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN:

TOC D’HOQUEI, de Ràdio Vic

MEJOR PROFESIONAL:

MANUEL BORRELL i RIUS

GUARDÓ “1924”:

CANAL 3/24 de TELEVISIÓ DE CATALUNYA-TV3

8 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR:

  • EMISSORA RAM FM DE RAMAL·LAH
  • RICARD PASCUAL
  • ENRIC FRIGOLA i VIÑAS
  • ÀNGEL CASAS

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO:

“EN GUÀRDIA” de Catalunya Ràdio

Menciones de Calidad:

  • Sottovoce de Ràdio Nacional d’Andorra
  • Serendipia de COM Ràdio.

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL:

GENERACIÓ ESTRELLA de Ràdio Cassà de Cassà de la Selva.

Menciones de Calidad:

  • Quatre en un Taxi, de Aldaia Ràdio
  • Xarxa d’Emissores Municipals Valencianes
  • Hi havia una vegada, de Ràdio Taradell.
PREMIO DE INNOVACIÓN:
A la CONVERSIÓ DE RÀDIO SANT CUGAT en productora pública multimedia CUGAT.CAT. de Ràdio Sant Cugat.
MEJOR PROFESIONAL:
TONI CLAPÉS i CASALS, de RAC1.
GUARDÓ “1924”:
“NO EM RATLLIS” de TV3, presentado por Júlia Otero.

 

 

 

 

 

 


7 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR

-MIQUEL ARMENGOL ARNAN
-ACCIÓ CULTURAL DEL PAÍS
-CLUB SÚPER 3 de Televisió de Catalunya
-IRENE MIR MARIMON i ANTONI SERRA CAMARASA

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO

EL MÓN A RAC 1, de RAC 1

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL

LA PATUM UNIVERSAL – TRANSMISSIÓ DE LA PATUM, de Ràdio Berga.
Menciones de Calidad

L’empelt Verd, de Ràdio Ritmo FM 104,6 d’Ontinyent
-Laboratori, de Ràdio Sant Boi de Llobregat.

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN

“iCAT FM, de Catalunya Ràdio.

Mención de Calidad

– “Història dels Mundials de Futbol – D’Uruguai 1930 a Alemanya 2006-“, de COM Ràdio.

 

MEJOR PROFESIONAL

ÀLEX GORINA MACIA

 

“GUARDÓ 1924”

POLÒNIA de Televisió de Catalunya-TV3.

6 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

 

MENCIONES DE HONOR

– “INFO K” de K3 Televisió de Catalunya
– RITA MARZOA FONT.
– JOSEP M. BACHS I TORNER

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO

“ELS VIATGERS DE LA GRAN ANACONDA” de Catalunya Ràdio.

Mención de Calidad:

- La Divina Comèdia de COM Ràdio.

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL

“DESPRÉS DEL SILENCI, UNA VISIÓ DE SANT CELONI” de Punt 7, Ràdio Sant Celoni.

Menciones de Calidad:

-Bon dia Menuts, de Ràdio Tordera
-Club 7, de Nova Ràdio Lloret, de Lloret de Mar

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN:

FREAKENDO MATINER, de RAC 105.
Menciones de Calidad:

-Rac1ncentrat de Rac1
IV Campionat de Catalunya Rally Viladrau 2005, de Ràdio Taradell.

 

 

MEJOR PROFESIONAL

JORDI BASTÉ I DURAN

 

“GUARDÓ 1924”

EL CLUB de Televisió de Catalunya-TV3

5 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR

– “ÀGORA”, de CANAL 33.
– “LA GUARDIOLA”, de RÀDIO VALIRA
-“L’ALTRA RÀDIO”, de RÀDIO 4
– “CAP NEN SENSE JOGUINA”, de RÀDIO BARCELONA

 

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO

SENSE FRONTERES de CATALUNYA RÀDIO

Mención de Calidad:

-Això no és tot de Onda Cero Ràdio
-Dies de Música de Catalunya Música.

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL

DONES A L’ONA de RÀDIO PINEDA

Mención de Calidad:

-La Diada, una necessitat? de Punt 7 Ràdio Sant Celoni
- Passejant per Menorca, està nevant de Ràdio Balear.

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN

Ex-Aequo a:

-ELS MANSOS AL TURÒ DE L’HOME de RÀDIO MANLLEU
-TRANSMISSIÓN DESDE FRESNO (EUA) DEL CONGRESO DE LA FEDERACIÓN INTERNACIONAL DE PATINAJE, de RAC1
Mención de Calidad:

-Una mala tarda la té qualsevol de Ràdio 4
- Scratch de Com Ràdio.

 

MEJOR PROFESIONAL

NEUS BONET I BAGANT

 

“GUARDÓ 1924”

“PORCA MISÈRIA” de Televisió de Catalunya-TV3

4 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR

-FRANCINA BORIS I CODINA
-RÀDIO RUBÍ
– RÀDIO ARENYS
-SOM RÀDIO de Mallorca

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO

MINORIA ABSOLUTA de RAC1
Mención de Calidad:

-Catalunya en plural de COM Ràdio
- Catalunya Nit de Catalunya Ràdio.

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL

EL TEU PAÍS de RÀDIO PALAMÓS

Mención de Calidad:

-El Tobogàn de Ràdio Santpedor
-Dies de ràdio Local de Punt Set Ràdio de Sant Celoni.

 

PREMIO DE INNOVACIÓN

-TRANSMISSIÓ EN DIRECTE de la programación diaria desde un barco navegando hacia Mallorca. CATALUNYA RÀDIO
Mención de Calidad:

-Falques de Publicitat radiofònica de Ràdio Club 25
-Game Over de Ona Catalana

 

MEJOR PROFESIONAL

MIQUEL CALÇADA I OLIVELLA i CARLES CUNÍ I LLAUDET

 

GUARDÓ 1924

MÒNICA TERRIBAS I SALA por “La Nit al dia” deTelevisió de Catalunya

3 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR:

  • FLAIX FM
  • CATALUNYA RÀDIO
  • SALVADOR ESCAMILLA
  • VERSIÓ ORIGINAL de Catalunya Ràdio

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO

Versió original, de CATALUNYA RÀDIO

Mención de Calidad::

  • El Suplement de Catalunya Ràdio
  • El Baròmetre de Ràdio Intereconomia

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL

LA GRADERIA de SER Garraf

Mención de Calidad:

  • Ràdio i Gent Gran de Ràdio Castellar
  • L’Eixordador de Ràio DOS d’ Hostalric.

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN:

L’HORA DEL PATI de RAC1

Mención de Calidad:

  • -Punt Calent de Flaix FM
  • El Patrimoni de Ona Mallorca.

 

MEJOR PROFESIONAL:

JOSEP CUNÍ

Mención de Calidad:

Sílvia Tarragona

2 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

 

MENCIONES DE HONOR

  • CATALUNYA INFORMACIÓ
  • CATALUNYA MÚSICA
  • RÀDIO TELE-TAXI
  • RÀDIO 4

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO

PROBLEMES DOMÈSTICS, de RAC1

Menciones de Calidad:

-El tren de la història, de ONA CATALANA
-Versió original, de CATALUNYA RÀDIO

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL

PRIMERA EDICIÓ, de RÀDIO CALELLA

Menciones de Calidad:

  • -Pandemònium, de Ràdio RIBERA, de SUECA
  • -El matí és nostre, de Ràdio RUBÍ

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN:

LA R-PÚBLICA, de COM RÀDIO

Menciones de Calidad:

  • Les Hores, de Josep Pla de CATALUNYA INFORMACIÓ
  • L’hora del pati, RAC 1

 

MEJOR PROFESIONAL

JOAQUIM MARIA PUYAL

1 PREMIOS RÀDIO ASSOCIACIÓ

MENCIONES DE HONOR:

RÀDIO OLOT

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO

EL PETIT PRÍNCEP, de CATALUNYA CULTURA
Menciones de Calidad:

  • -Fòrum 10, de Ràdio PUIGREIG
  • Sense fronteres, de RÀDIO QUATRE

 

MEJOR PROGRAMA DE RÀDIO LOCAL

SABÍEU QUE…?, de RÀDIO PALAMÓS

Menciones de Calidad:

  • -Didascàlia, de Ràdio Sant Cugat
  • Primera edició, de Ràdio Calella
  • Dunes, de Constantí Ràdio

 

 

PREMIO DE INNOVACIÓN:

DOCTORA AMOR, de RÀDIO FLAIXBAC

Menciones de Calidad:

  • -Sense fronteres, de CATALUNYA RÀDIO
  • L’Eixordador, Ràdio D.O.S. HOSTALRIC

 

MEJOR PROFESIONAL:

ANTONI BASSAS I ONIEVA